Македонски Тајмс

Охрабри го светот

Blog

1 min read

"Во рамки на планот за чување и заштита на македонската традиција, предводникот на Каузата Македонец за Македонец Дејан Гавровски, во...

1 min read

Решавањето на проблемите со кучињата скитници во Скопје се чини ќе почекаат понормални услови за работа за да бидат решени....

1 min read

Директорот на Јавното Претпријатие "Улици и Патишта" Скопје Борис Настов си даде неотповиклива оставка на својата функција преку која го...

1 min read

Конфликтноста и склоноста кон расправии наместо посветеноста и фокус кон реализација на ветените проекти за граѓаните е очигледна препрека која...

1 min read

Дали Данела Арсовска го знае овој лик и дали е тој поврзан со турската компанија за која медиуми известија дека...

1 min read

Со концерт на Македонскиот поп-рок состав Некст Тајм завршија овогодинешните 59 Рацинови средби во Велес. Денешниот ден во Велес беше...

1 min read

Откако неодамна беше објавена официјалната програма за овогодинешниот Тиквешки Гроздобер во Кавадарци истата наиде на голем број негативни реакции од...

>