НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

www,agrar.mk
www.intlegis.com
www.palma.mk
www.rcz.delcevo.org.mk
www.bregalnicki.mk
www.digilit.rcz.org.mk
www.destinationdelcevo.mk
www.hope.mk
септември 21, 2023

Македонски Тајмс

Охрабри го светот

Економија

1 min read

„Новата инвестиција за која денеска сме овде ќе биде вредна 30 милиони евра, a новиот производствен капацитет ќе биде пополнет...

1 min read

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција од партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ упати апел до владата и надлежните, а...

1 min read

"Владата предводена од СДСМ обезбедува постојан раст на платите за подобрување на животниот стандард на граѓаните. Минималната плата ја зголемивме...

1 min read

Како реакција на јавниот настап на Министерот за земјоделие шумарство и водостопанство Љупчо Николовски а во насока на објективно посочување...

1 min read

Денеска на прес конференција од опозициската ВМРО-ДПМНЕ најавија дека преку Парламентот на Република Македонија од Владата на Димитар Ковачевски ќе...

1 min read

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва гостуваше во програмата на АЛФА телевизија со свое интервју во емисијата "Што не е...