НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

www,agrar.mk
www.intlegis.com
www.palma.mk
www.rcz.delcevo.org.mk
www.bregalnicki.mk
www.digilit.rcz.org.mk
www.destinationdelcevo.mk
www.hope.mk
јуни 12, 2024

Македонски Тајмс

Охрабри го светот

Фудбалската репрезентација на Македонија се пласираше во баражот на Светското првенство

Пренеси ја вистината

Македонската фудбалска репрезентација вечерва на стадионот Тодор Проески во Скопје со 3 спрема 1 ја победи фудбалската репрезентација на Исланд.

Со головите на Алијоски во 7 минута и двата голови на Елиф Елмас (во 65 и во 87 минута) репрезентативците во фудбал на Македонија се пласираа во баражот за настап на завршните натпревари за светската титула во фудбал кои ќе се одигруваат во Катар наредната година.

За авторот на оваа статија