НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

www,agrar.mk
www.intlegis.com
www.palma.mk
www.rcz.delcevo.org.mk
www.bregalnicki.mk
www.digilit.rcz.org.mk
www.destinationdelcevo.mk
www.hope.mk
септември 22, 2023

Македонски Тајмс

Охрабри го светот

Спречен бомбашки напад врз турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во југоистокот од Турција

Турските безбедносни служби попладнево во Истамбул пронашле и деактивирале експлозивна направа- бомба под полициско возило кое што било дел од обезбедувањето на собирот за поддршка на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Во градот Сирта на југоистокот на земјата се одржа голем јавен собир на поддржувачи на претседателот Ердоган кој што им се обрати на присутните. Само неколку минути пред почетокот на програмата на собирот безбедносните сили ја откриле и деактивирале направата, со што го спречиле нападот на претседателот Ердоган, Истрагата за овој терористички чин е во тек како што пренесуваат турските медиуми.

За авторот на оваа статија