НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

Ресторан Царевоселски Делчево
www,agrar.mk
www.intlegis.com
www.palma.mk
www.hotelmakedonijadelcevo.mk
www.rcz.delcevo.org.mk
www.bregalnicki.mk
www.digilit.rcz.org.mk
www.destinationdelcevo.mk
www.hope.mk
www.kudgocedelcevdelcevo.mk
март 22, 2023

Македонски Тајмс

Охрабри го светот

Средба на Ковачевски со турскиот претседател Ердоган

Денеска во работна посета на Турција е премиерот Димитар Ковачевски.

Тој пред малку оствари работна средба со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган со кој што разговарале за повеќе актуелни билатерални прашања меѓу двете земји како и во рамки на меѓународните односи.

“Чест и задоволство е денешното гостопримство на Претседателот Реџеп Таип Ердоган.

Ние сме две земји сојузнички, кои традиционално долго негуваат одлични билатерални и економски односи. 🇲🇰🇹🇷

-соопшти премиерот Димитар Ковачевски.

За авторот на оваа статија

>