НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

www,agrar.mk
www.intlegis.com
www.palma.mk
www.rcz.delcevo.org.mk
www.bregalnicki.mk
www.digilit.rcz.org.mk
www.destinationdelcevo.mk
www.hope.mk
фебруар 22, 2024

Македонски Тајмс

Охрабри го светот

Уапсен Генералот Горан Стојков

Пренеси ја вистината

Во дневниот билтен на МВР денеска попладне беше објавено дека попладнево во Скопје полицијата извршила апсење на лице со иницијали Г.С. на возраст од 51 година од Струмица:

” На 16.12.2021 во 16:15 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на бензинска пумпа на бул.”Србија” во Скопје го лишија од слобода Г.С. (51), роден во Струмица, а со адреса на живеење во Скопје, кој бил баран со потерница по наредба од Основен Суд-Скопје 1 вв чл.353 ст.3 од КЗ на РСМ, за казна затвор од една година. Лицето е предадено во КПУ Затвор Скопје-Скопје за издржување на казната.”

-стои во билтенот на МВР.

Повеќе портали објавија дека станува збор за поранешниот командант на воената единица “Лавови” Генералот Горан Стојков

За авторот на оваа статија