Macedonian Times

Encourage the world

Економија

1 min read

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција од партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ упати апел до владата и надлежните, а...

1 min read

"Владата предводена од СДСМ обезбедува постојан раст на платите за подобрување на животниот стандард на граѓаните. Минималната плата ја зголемивме...

1 min read

Како реакција на јавниот настап на Министерот за земјоделие шумарство и водостопанство Љупчо Николовски а во насока на објективно посочување...

1 min read

Денеска на прес конференција од опозициската ВМРО-ДПМНЕ најавија дека преку Парламентот на Република Македонија од Владата на Димитар Ковачевски ќе...

1 min read

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва гостуваше во програмата на АЛФА телевизија со свое интервју во емисијата "Што не е...

1 min read

Откако портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес конгференција ја прозва централната власт за намерата да го продаде државниот...

1 min read

Денеска на прес конференција од партиското седиште Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ во јавноста обелодени скандалозни информации за работењето на претходниот...

1 min read

Во текот на денешниот ден Градоначалниците на Штип, Свети Николе, Карбинци и Лозово остварија работен состанок со претставници на менаџментот...

>