Macedonian Times

Encourage the world

Фудбалската репрезентација на Македонија се пласираше во баражот на Светското првенство

Македонската фудбалска репрезентација вечерва на стадионот Тодор Проески во Скопје со 3 спрема 1 ја победи фудбалската репрезентација на Исланд.

Со головите на Алијоски во 7 минута и двата голови на Елиф Елмас (во 65 и во 87 минута) репрезентативците во фудбал на Македонија се пласираа во баражот за настап на завршните натпревари за светската титула во фудбал кои ќе се одигруваат во Катар наредната година.

>