Macedonian Times

Encourage the world

приватизација

1 min read

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва гостуваше во програмата на АЛФА телевизија со свое интервју во емисијата "Што не е...

1 min read

Откако портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес конгференција ја прозва централната власт за намерата да го продаде државниот...

1 min read

На прес конференција од собранискиот прес центар пратеничката Соња Михајловска од СДСМ во текот на вчерашниот ден ги објаснуваше мотивите...

1 min read

Денес, на седница на Комисијата за здравство се наоѓаат спорните измени и дополнувања на Законот за здравствена заштита за кои...

>